Narzędzia na start do Handletteringu

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z handletteringiem i nie wiesz jakie narzędzia kupić na początek?

W poniższym nagraniu opowiadam o moich rekomendacjach dzięki którym zaoszczędzisz czas który mogłabyś stracić na przeszukiwaniu internetu oraz pieniądze wydane na niepotrzebne, źle dobrane narzędzia.

Mam nadzieję, że dzięki temu wybór będzie dla Ciebie łatwiejszy i przyniesie jak największą korzyść. Pod filmem znajdziesz opisane kluczowe punkty.

W nagraniu pokazuje ograniczony zestaw, ale taki który w pełni wystarcza do stworzenia wielu atrakcyjnych napisów. Oczywiście wraz z postępami możesz systematycznie powiększać swoje zasoby.

Moje rekomendacje:

  • Cienkopis Sakura Pigma Micron – te cienkopisy są bardzo popularne wśród osób które zajmują się handletteringiem. Ich dużym autem jest intensywny czarny  kolor tuszu i duży wybór grubości, ja najczęściej używam rozmiaru 01, 04, 08.
  • Brush pen Pentel touch SES15C – to taki marker z elastyczną końcówką który pozwala osiągnąć linie o różnej grubości w zależności od nacisku. Na rynku istnieje wiele markerów o nazwie brush pen jednak ja na początek zdecydowanie polecam ten, gdyż ma dość twardą końcówkę co jest ułatwieniem dla początkujących. Można nim pisać małe litery i nawet na cienkim papierze nie przebijaja, co go mocno wyróżnia na tle innych brush penów.
  • Pisak do kaligrafii ZIG Calligraphy MS-3400 – marker z prostą końcówką o dwóch szerokościach.
  • Gumka, ołówek, linijka, cyrkiel

2 uwagi do wpisu “Narzędzia na start do Handletteringu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s