Narzędzia na start do flipchartaĆwiczenia w rysowaniu warto rozpocząć od prostego przerysowywania. Przygotowałam dla Ciebie darmowy zestaw ikon, dzięki któremu już teraz możesz zacząć ćwiczyć.

Reklamy

Czym jest myślenie wizualne?Myślenie wizualne to myślenie za pomocą obrazów, ikon i rysunków. Jest to sposób na uniwersalną komunikację i prosty przekaz rozumiany przez cały świat. Łatwo można to udowodnić na przykładzie pierwszego znanego pisma czyli pisma obrazkowego. To pismo opierało się na rysowaniu prostych przedmiotów i sytuacji. Dzięki swojej formie było powszechnie rozumiane, a każdy mógł się go szybko nauczyć i odczytać. Istnieje ogromna przewaga myślenia wizualnego nad mówionym czy pisanym tekstem.  Dzięki zastosowaniu myślenia wizualnego więcej i na dłużej jesteśmy w stanie zapamiętać. A dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego tak się dzieje?...Czytaj Dalej

Jak wykorzystać myślenie wizualne w biznesie?Myślenie Wizualne można wykorzystywać na wiele sposobów. Spójrz tylko na wybrane przykłady, są one doskonałą dawką inspiracji.
Myślenie wizualne jest wręcz niezbędnym elementem wszystkich skutecznych szkoleń. Rozrysowanie konkretnej teorii czy procesu zwiększa poziom zrozumienia i zapamiętania wśród słuchaczy. Zabieg dorysowywania kolejnych elementów w trakcie ich omawiania pomaga zrozumieć nawet najtrudniejsze procesy i gwarantuje zaangażowanie słuchaczy.....Czytaj Dalej