Przykłady wykorzystania Myślenia Wizualnego

Myślenie Wizualne można wykorzystywać na wiele sposobów. Spójrz tylko na wybrane przykłady, są one doskonałą dawką inspiracji.
Pomoce wizualne dla mówcy / trenera
 CYKL- Myślenie Wizualne w praktyce (1).png
Myślenie wizualne jest wręcz niezbędnym elementem wszystkich skutecznych szkoleń. Rozrysowanie konkretnej teorii czy procesu zwiększa poziom zrozumienia i zapamiętania wśród słuchaczy. Zabieg dorysowywania kolejnych elementów w trakcie ich omawiania pomaga zrozumieć nawet najtrudniejsze procesy i gwarantuje zaangażowanie słuchaczy.
W zaprezentowanym przykładzie mówca tłumaczył proces w 4 krokach, a poszczególne chmurki z napisami były doczepiane dopiero przy omawianiu konkretnego punktu. Pozwoliło to utrzymać ciekawość wśród słuchaczy („co będzie dalej?”) i zwiększyć zapamiętanie treści dzięki atrakcyjnej formie przykuwającej uwagę.
 Osobiste notatki
CYKL- Myślenie Wizualne w praktyce2
Rysunki świetnie nadają się do wykonywania osobistych notatek z webinarów, szkoleń, podcastów i artykułów. Notatki rysunkowe – bazujące na metaforyczności i skojarzeniach są najbardziej skuteczne, więcej i na dłużej dzieki nim zapamiętamy.
W moich notatkach często można znaleźć ikonę żarówki, która dla mnie symbolizuje pomysł do zrealizowania. Dzięki takiej wizualizacji, przeglądając swoje notatki szybko mogę odnaleźć konkretne fragmenty którymi jestem zainteresowana.
 Materiały szkoleniowe
CYKL- Myślenie Wizualne w praktyce (2)
Wizualne materiały szkoleniowe doskonale spisują się jako uzupełnienie lub podsumowanie dla webinarów, szkoleń i podcastów. Tak wykonane pomoce uczestnicy mogą otrzymać lub pobrać, aby lepiej zapamiętać, czego się uczyli. Konkretne przyklady takich notatek można otrzymać np. po webinarach u Pani Swojego Czasu. lub jako dodatek do ksiązki Finansowy Ninja Jak Oszczędzać Pieniądze
 Tłumaczenie procesów nowym pracownikom
 Rysunek w biznesie_Skuteczne Rysowanie 1
Proste rysunki możecie użyć do tłumaczenia procesów nowym pracownikom. Za pomocą odręcznych ilustracji, można uprościć przekaz spisany w schematach czy procedurach . Poprzez zwizualizowanie najważniejszych etapów, pracownicy szybciej zrozumieją ich rolę w organizacji, a lepsze zrozumienie przełoży się na wyższą jakość ich pracy.
Takie rysowanie może wydawać się dziecinne, ale jeśli gwarantuje lepsze zrozumienie i zapamiętywanie to warto je stosować.
 Zwiastun wydarzenia
 CYKL- Myślenie Wizualne w praktyce
Dzięki podstawowym umiejętnościom schematycznego rysowanie można w darmowy i szybki sposób, stworzyć zapowiedz dowolnego wydarzenia (np. Konferencji, Dni Otwartych w szkole, zawodów itp.).
Przykład takiego filmiku nagranego przeze mnie znajdziecie  TUTAJ
Zastanów się do czego Tobie najbardziej przyda się rysowanie i zastosowanie myślenia wizualnego. Może do szkoleń ? osobistych notatek? sprzedaży?
Zaprezentowane przeze mnie przykłady to oczywiście tylko mała część ogromnej palety możliwości. Mam nadzieję, że wzbudziłam Twoje zainteresowanie, a przede wszystkim że zachęciłam Cię do korzystania z możliwości wizualnego notowania na codzień.
Powodzenia